14 August, 2022
فریلنسر کیست؟ معرفی 13 شغل برای Freelancer شدن!

فریلنسر کیست؟ معرفی 13 شغل برای Freelancer شدن!

اگر شما هم هنوز با کار فریلنسری آشنایی ندارید در این مقاله خواهید دانست فریلنسر کیست؟ و با معرفی 13 شغل برای Freelancer شدن! با این حوزه آشنایی بیشتری پیدا می کنید.در این مقاله قصد داریم درباره افرادی صحبت کنیم که آزادکار هستند و به نوعی آقای خودشان هستند.

اولین بار واژه فریلنسر توسط والتر وایت که یک نویسنده معروف حدود 200 سال پیش بوده است مطرح شد. در ان زمان آقای نویسنده از فریلنسر با عنوان جنگجویانی که صرفا برای پول می جنگند اشاره می کند. البته این تعبیر زیاد هم دور از معنی امروزی  نیست.

کسب و کارهای امروزی بیشتر از هر وقت دیگری به جنگ شبیه است. هرکس با هر روشی در این جنگ حضور دارد.فریلنسرینگ هم که به نوعی آزادکاری و دریافت حق الزحمه ای است، روشی برای کسب و کار است. به دلیل شرایط امروزی خیلی از افراد این شیوه را برای کسب و کار خود انتخاب می کنند روز به روز هم بر تعداد این افراد افزوده میشود.

فریلنسر کیست؟ چیست؟

همانطور که گفتیم واژه فریلنسر به معنی آزادکاریست. فریلنسر شخصی است که به شرکت یا مجموعه ای تعهدی ندارد یا قراردادی بلندمدت و گاهی کوتاه نیز ندارد. فریلنسرها میتوانند به صورت کاملا مستقل از طریق شبکه های اجتماعی یا سایت های معتبر به صورت پروژه ای کار میکنند. عده ای دیگر نیز ممکن است تمایل به عقد قرارداد کاری و رسمی داشته باشند.

پس تا اینجای کار متوجه شدیم که فریلنسرها به شکل رسمی درشرکت ها استخدام نمی شوند. در ازای کاری که در یک بازه زمانی مشخص انجام می دهند دستمزد می گیرند و سنوات شامل حالشان نمی شود. برای فریلنسر شدن شما ابتدا به یک کارفرما احتیاج دارید.

بعد از ارتباط با کارفرما جزئیات پروژه را در اختیار شما میگذارند و پس از تحویل پروژه و تایید، هزینه آن را دریافت می‌کنید.البته سایت هایی فریلنسری هم برای این کار به وجود آمده اند تا اعتماد کردن از سمت کارفرما و فریلنسر راحت‌تر صورت پذیرد.

مزایا و معایب فریلنسر شدن

مزایا و معایب فریلنسر شدن

مزایا و معایب فریلنسر شدن

مزایا:

 • شما به عنوان فریلنسر میتواند در هر زمانی از شبانه روز که بخواهید کار کنید.
 • فریلنسرها موقعیت مکانی مشخصی ندارند، هرکجا که باشد میتوانید کار کنید.
 • فریلنسرها به نسبت کارمندان ارتباط کمتری با کارفرما دارند. در نتیجه کمتر پاسخگو هستند و به هر دلیلی که بخواهند می توانند به همکاری خود را قطع کنند.
 • با تسلط نسبی به زبان انگلیسی می توانید درآمد دلاری از فریلنسری داشته باشید.
 • درآمد فریلنسرینگ ثابت نیست و قابل ارتقاست.
 • در چند سال اخیر با افزایش استارتاپ ها درخواست همکاری با فریلنسرها افزایش یافته است.

معایب:

 • کارفرما ممکن است هر زمان که بخواهد همکاری خود را با شما قطع کند پس امنیت شغلی پایین دارید.
 • به دلیل نبودن قرارداد رسمی هنگام دریافت دستمزد ممکن است به مشکل بخورید.
 • فریلنسرینگ بیمه ندارد.
 • فریلنسرها حقوق ثابتی ندارند.
 • کارفرما به فریلنسر تازه کار خیلی سخت اعتماد میکنند و ممکن است تا مدتها بیکار بمانند.

معرفی 13 شغل برای فریلنسر شدن

معرفی 13 شغل برای فریلنسر شدن

معرفی 13 شغل برای فریلنسر شدن

1- برنامه نویس

در صورت تسلط به هر یک از زبان های برنامه نویسی سایت، اپلیکیشن و… میتوانید به یک فریلنسر دورکار تبدیل شوید. با برنامه نویسی به صورت ریموت حتی میتوانید درآمد دلاری داشته باشید. برای اینکه کارفرما به شما اعتماد کند لازم است تا همیشه نمونه کار قابل قبول و باکیفیت داشته باشید تا در صورت درخواست کافرما آن را ارائه کنید.

2- تولیدکننده محتوا

تولید محتوا برای سایت کاری است که در عرض یک هفته تا یک ماه میتوانید به آسانی از طریق اینترنت آموزش ببینید. به دلیل دیجیتال شدن اکثر کسب و کارها همه به دنبال فردی هستند تا تولیدمحتوای سایتشان را به صورت دورکاری انجام دهد. با کسب کمی تجربه در تولید محتوای سئو شده هیچوقت بیکار نمی مانید.

3- سئو

سئو کاران با انجام فعالیت هایی مثل تولید محتوای تخصصی، انجام کارهای تکنیکال رتبه سایت را برای موتورهای جستجو افزایش می دهند.

4- ادمین اینستاگرام

ادمین اینستاگرام باید علاوه بر تولید محتوای متنی و تصویری و کار با نرم افزارهای گرافیکی، بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ را هم بلد باشند. تا بتوانند محصولات و خدمات کسب و کار را به فروش برسانند.

همچنین بخوانید: ۰ تا ۱۰۰ مدیریت پیج اینستاگرام + معرفی ابزار ها و نرم افزار ها

5- ترجمه

بسیاری از کارفرماها برای تولید محتوای سایت خود به دنبال محتوای یونیک هستند. مقاله نویسی و انواع دیگر تولید محتوا نیاز به ترجمه از سایت های انگلیسی زبان دارند.

6- کارشناس هوش مصنوعی

شما میتوانید به عنوان یک متخصص حوزه هوش مصنوعی به صورت ریموت با شرکت های فعال در این حوزه در سراسر دنیا همکاری کنید و درآمد دلاری کسب کنید.

7- دیجیتال مارکتینگ

متخصصان حوزه بازاریابی دیجیتال میتوانند به صورت دورکار برای شرکت ها کار کنند. کارهایی مثل ایمیل مارکتینگ، ایجاد کمپین های تبلیغاتی، افزایش نرخ تبدیل را میتوان به صورت ریموت انجام داد.

8- طراح گرافیک

طراحی گرافیک ظاهر سایت، نرم افزار، اینفوگرافیک یا سخت محتوای تصویری برای اینستاگرام از جمله کارهایی است که میتوانید به صورت فریلنسری انجام دهید. البته داشتن نمونه کار در این شغل جز الزامات برای کارفرمایان است.

9- مربی خصوصی

بعد از همه گیری کرونا بیشتر افراد ترجیح می دهند به جای رفتن به باشگاه در خانه ورزش کنند. همچنین امروزه بیشتر افراد شاغل بوده و زمان کافی برای کلاس حضوری را ندارند. پس اگر شما هم مربی بدنسازی یا هر رشته ورزشی دیگری هستید ولی نمی توانید باشگاه تاسیس کنید، بدون گرفتن مجوز به صورت آنلاین فعالیت کنید.

10- حسابداری

در ایران تا قبل از کرونا کم‌تر می‌توانستیم حسابداری را میان مشاغل فریلنسری محسوب کنیم اما امروز تقاضا برای همکاری با حسابداران فریلنس بیشتر شده و می‌توانیم به این شغل هم امیدوار باشیم.

11- آموزش

بسیاری از معلمان این روزها میتوانند به صورت فریلنسری به تدریس کنکور یا دروس پایه های مختلف از طریق فضای مجازی یا وبینارهای آنلاین بپردازند.

12- مشاوره

با تسلط به هر مبحثی دیگر میتوانید درکنار کار تخصصی به کسب و کارها یا افراد مشاوره دهید. جلسات مشاوره چه مشاوره روانشناسی چه مشاوره کسب و کار میتواند به صورت آنلاین برگزار شود.

13- مسئول خدمات و پشتیبانی مشتریان

فریلنسرینگ در این حوزه به آسانی پیدا کردن سایر شغل های ذکر شده نیست. اما اگر تخصص کافی در این زمینه دارید میتوانید پس از مدتی کار به صورت حضوری در یک مجموعه ادامه کار را به صورت دورکاری انجام دهید. برای این شغل کار در سطح بین المللی هم وجود دارد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *