28 November, 2022

همه چیز در رابطه با محتوای حساس یا Sensitive Content  در اینستاگرام

اگر از کاربران قدیمی اینستا گرام باشید اعطلاع دارید که کاربران اینستاگرام قادر بودند که هر محتوایی را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند و اینستاگرام هیچ گونه فلیتری برای محتوای حساس نداشت.اما حالا توسعه دهندگان این نرم افزار پر طرفدار با قابلیت جدیدی به نامه  Sensitive Content بر روی بعضی از محتوا ها واکنش منفی نشان می دهد.

اینستاگرام برای جلو گیری از ترویج خشونت و جدب مخاطب از تمامه سنین این قابلیت را راه اندازی کرد تا دیگر کاربران نتوانند محتوای خشونت آمیز,توهین آمیزو یا غیر اخلاقی در این شبکه اجتماعی منتشر کنند.

اگر کاربران این محدودیت ها را رعایت نکنند و اقدام به انتشار متحوایی غیر اخلاقی یاخوشونت امیز کند  از طرف اینستاگرام اخطاری را دریافت می کند که در صورت بی توجهی به آن اخطار امکان دارد اکانتش حذف شود. این توضیحات خلاصه قابلیت فیلتر محتوا اینستاگرام است.

محدودیت فیلتر محتوا اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام قابلیت جدیدی را در قسمت تنظیمات قرار داده است که به شما امکان می‌دهد محتوایی که نسبت به آن‌ها حساس هستید ، در قسمت اکسپلورتان نشان داده نشود.

به نقل از اینستاگرام ، این قابلیت جدید مربوط به کنترل محتوای حساس، به شما این  امکان می‌دهد که برخی از انواع محتوای حساس را که ممکن است ناراحت کننده یا توهین‌آمیز باشد، کمتر دیده شوند . شما می‌توانید میزان حساسیت را در سه مرحله Allow و Limit و Limit Even More تنظیم کنید که میزان نمایش پست‌های حساس به شما شما بستگی دارد.

در صفحه پشتیبانی کنترل متحوای حساس ، اینستاگرام می‌گوید که محتوای حساس می‌تواند شامل پیام‌های خشونت‌آمیز یا خشونت‌آمیز جنسی، و پست‌هایی باشد که مواردی مانند دخانیات یا استفاده از مواد مخدر را تبلیغ می‌کند. اینستاگرام به صورتی واضح این موضوع را توضیح داد که این قابلیت بر اساس دستورالعمل‌هایی توصیه شده است، که بر روی آنچه می‌تواند در قسمت اکسپلور نشان داده شود، حاکم می‌باشد.

پست‌هایی که کاملا ناقض قوانین اینستاگرام هستند همچنان حذف خواهند شد؛ اما قابلیت کنترل محتوایی که بر روی آن‌ها حساس هستید، فقط گزینه‌های بیشتری در مورد میزان قرار گرفتن در معرض محتوایی که ممکن است در قسمت اکسپلور باشد را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به عنوان مثال، فیسبوک می‌گوید محتوایی که یک نزاع را نشان می‌دهد ممکن است باعث ازار و ترویج خشوشونت باشذ؛ بنابراین برای افرادی که دارای محدودیت محتوای حساس هستند نباید در قسمت اکسپلور نشان داده شود.

sensitive content چیست ؟

نحوه فعال کردن مدیریت متحوای حساس اینستاگرام

نحوه فعال کردن این قابلیت بسیار اسان است

 • ابتدا به قسمت پروفایل اکانت خود مراجعه کنید
 • به قسمت تنظیمات در گوشه سمت راست بالا بروید
 • به حساب کاربری خود بروید گزینه جدیدی به نام Sensitive Content Control را مشاهده میکنید
 • پس از طی کردن مراحال بالا گزینه های alloow و limit برای شما ظاهر میشوند

گزینه allow محدودیت هارا برای نمایش متحوا از بین میبرد اما حالت پیش فرض یا limit نمایش برخی عکس‌ها یا ویدیوها را متوقف می‌کند. “محدود کردن حتی بیشتر” این همان گزینه‌ای است که پیش از آپدیت‌های جدید اعمال می‌شد. اگر این گزینه را فعال کنید، محتواهایی که از نظر قوانین اینستاگرام خشونت‌آمیز است از نظر شما مخفی می‌مانند. و در اکسپلور اینستاگرام نمایش داده نمی‌شوند.

هالا کدام متحوا در دسته متحوای حساس اینستاگرام قرار میگیرد ؟در واقع متحوای حساس چیزی است که قبل ان اینستاگرام از قبل در آن وجود دارد.مثلا متحوای غیر توصیه شده. این نوع پست هایی هستند که اینتستاگرام اجازه انتشار انها را میدهد اما توصیه نمیکند که ان را تماشا کنید (به این معنی که الگوریتم‌های آن آن‌ها را در فید قرار نمی‌دهند تا به مخاطبان جدید نشان دهند)با این حال متحوایی که شامل نزاع کردن , ژست هایی با لباس های شفاف , تبلیغات دخانیات یا مکمل های دارویی غیر مجاز  یا حتی اطلاعات نادرست مرتبط با واکسن نشان می‌دهند, ممکن است درفیلتر متحوای حساس قرار بگیرد. همچنین به نقل از رسانه های معتبر اینستاگرام برای بهبود این عملکرد از هوش مصنوعی نیز استفاده میکند

همچنین بخوانید:الگوریتم دزدان دریایی گوگل چگونه با دزدی محتوا مقابله می‌کند؟

کنترل این ویژگی هنوز برای همه افراد در دسترس نیست طبق گزارشات هر پست در اینستاگرام تقریبا در بین 1میلیارد کاربر اینستاگرام مننشر میشود .شما میتوانید با برسی حساب کاربری خود چک کنید که این قابلیت برای شما فعال شده است یا نه بهتر است قبل چک کردن ایمستاگرام خودرا به اخرین ورژن اپدیت کنید. اگر گزینه allow از بخش تنظیمات فعال کردید و در اکسپلور شما چیزی از نزاع و مواد مخدر نمایش داده نشد تعجب نکنید. اینستاگرام اعلام کرده که متحوایی قوانین انجمن اینستاگزام را رعایت را رعایت نکنند حذف میشوند این قوانین شامل  برهنگی کامل باشد سخنان نفرت‌انگیز، جرایم سازمان‌یافته، آسیب‌رسانی به خود، محتوایی که اختلالات خوردن را ترویج می‌کند، یا خشونت گرافیکی را می‌شود.

مردم قبلا درمورد یکی از این قوانین اینستاگرام را به چالش کشیدند.پس از بحث وجدل های طولانی اینستاگرام سیاست برهنگی خودرا در مورد سینه ها را تعقیر دادند به طوری که حساسیت  قوانین انجمن اینستاگرام در این مورد حساسیت کمتری دارد. اینستاگرام برای کنترل بیشتر صفحه کاوش به کاربران، صفحه Sensitive Content Controls را معرفی کرد. این منو به شما امکان می دهد فیلترهای صفحه کاوش را حتی سخت تر کنید یا آنها را به طور کامل خاموش کنید.

نحوه تنظیم حساسیت اینستاگرام برروی متحوا

اینستاگرام پست هایی که شامل «تشویق جنسی، خشونت غیر گرافیکی، یا درباره مواد مخدر یا سلاح گرم» هستند را متحوای حساس میداند بارای تنظیم مقدار حساسیت دستورات زیر را اجرا کنید:

 • 1.اکانت اینستاگرام خودراباز کنید در گوشه سمت زاست ضربه بزنید
 • 2.سپس به روی سه خطی که روی هم قرار گرفته شده و سپس به قسمت تنظیمات بروید 
 • 3.به منو تنظیمات که برجسته شده است بروید
 • 4.وارد گزینه  account شوید و سپس به روی  Sensitive Content Control  ضربه بزنید منوهای «تنظیمات» و «حساب» در برنامه اینستاگرام.
  فیلترهای محتوا در منوی “حساب” شما هستند.
 • 5.حد پیش فرض را انتخاب کنید، حتی بیشتر را محدود کنید یا اجازه دهید. هر گزینه همراه با توضیح کوتاهی در مورد نحوه عملکرد آن است.

نکته سریع: اگر زیر 18 سال دارید، گزینه Allow را نمی بینید.

جمع بندی

باتوجه به اینکه بیشتر از 8درصد کاربران اینستاگرام بین 13تا 17 سال دارند.این اینستاگرام برای مدیزیت بهتر خود قابلیت ر Sensitive Content را ایجاد کرده است که دران  به کاربران اجازه مشاهده برخی از موضوعات جنجالی و بجث برانگیز مانند خشونت یا اطلاعات نادرست درباره واکسن را نمیدهد.

 

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *