14 August, 2022
هک استوری اینستاگرام، ترفندهایی که برای جذاب تر کردن استوری ها باید بدانید!

هک استوری اینستاگرام، ترفندهایی که برای جذاب تر کردن استوری ها باید بدانید!

اگر شما هم به دنبال ترفندهایی برای جذاب کردن استوری های خود هستید این مطلب مخصوص شماست. دانستن هک استوری اینستاگرام باعث تمایز صفحه شما از رقبا دیگرتان می شود. ویژگی هایی که به استوری اینستاگرام اضافه شده است از حد نیاز هم فراتر رفته، این ترفندها کمتر شناخته شده است و باعث افزایش تعامل شما با کاربرانتان می شود. هک استوری اینستاگرام به صرفه جویی در وقت و بهره کامل شما از بستر اینستاگرام کمک بسزایی می کند.

ترفندهای طراحی استوری خلاقانه اینستاگرام

ترفندهایی که برای جذاب تر کردن استوری ها

ترفندهایی که برای جذاب تر کردن استوری ها

1-در هنگام ضبط استوری زوم کنید

برای زوم کردن هنگام ضبط استوری با دوربین خود اینستاگرام باید ابتدا دکمه ظبط را فشار دهید و بعد انگشت خود را به سمت بالا یا پایین جابه جا کنید تا دوربین اینستاگرام زوم شود.

2- رنگ پس زمینه استوری اینستاگرام را تغییر دهید

برای تغییر رنگ پس زمینه کافی است استوری را باز کرده و نمایه draw انتخاب کنید. یک رنگ را به دلخواه انتخاب کرده سپس روی صفحه ضربه بزنید و 1تا 3 ثانیه نگه دارید تا رنگ آن تغییر کند. برای دیدن رنگ های بیشتر ردیف رنگ ها را به سمت راست بکشید . همچنین میتوانید یک رنگ را نگه داشته تا پنجره ای از رنگ ها به شما نمایش داده شود.

همچنین میتوانید کل استوری یعنی هم پستی که میخواهید به اشتراک بگذارید و هم پس زمینه آن را با رنگ انتخابی از خود پست یا از قسمت draw تغییر رنگ دهید. بعد با استفاده از پاک کن فقط قسمتی از آن را به صورت دلخواه پاک کرده تا مخاطب را برای دیدن پست خود کنجکاو کنید.

3- استفاده از تصویر به عنوان پس زمینه استوری

هنگام اشتراک گذاری پست هم میتوانید رنگ پس زمینه را تغییر دهید و هم یک تصویر را به عنوان پس زمینه انتخاب کنید. برای این کار ابتدا پست مربوطه را به استوری خود اضافه کنید سپس به قسمت استیکر ها رفته و Add from Camera Roll را انتخاب کنید. حالا از قسمت گالری خود عکس دلخواه را انتخاب کنید.

پست را به یک طرف استوری برده و عکس پس زمینه را با دو انگشت خودبزرگ کنید. سپس روی پست ضربه زده و نگه دارید تا با این کار آن به جلوی تصویر منتقل شود. این نکته در هک استوری اینستاگرام بسیار مهم است که پست فید خود را در سمت راست استوری قرار دهید. به این دلیل که افراد برای رد کردن استوری این قسمت را لمس می کنند.

4- ایجاد افکت رنگین کمانی در متن استوری اینستاگرام

برای ایجاد این ترفند جذاب بعد از تایپ یک متن در استوری خود روی متن ضربه زده و سپس روی انتخاب همه ضربه برنید. در همین حال یک انگشت را روی پالت رنگ نگه دارید تا همانطورکه در قسمت 2 اشاره شد کل طیف رنگی باز شود. همزمان یک انگشت روی نوار رنگ و دیگری روی متن برجسته ، شروع به کشیدن همزمان همزمان دو انگشت به سمت راست یا چپ کنید.

مشاهده میکنید که متن شما حرف به حرف مانند رنگین کمان تغییر رنگ می دهد. اگر طیف رنگی دیگری مدنظر شماست میتوانید انگشت خود را سریع تر یا کندتر حرکت دهید.

همچنین بخوانید: ۰ تا ۱۰۰ مدیریت پیج اینستاگرام + معرفی ابزار ها و نرم افزار ها

5- چندین عکس را به استوری خود اضافه کنید

به منو استیکر رفته و از قسمت Add from Camera Roll عکس مد نظر خود را انتخاب، اندازه را تغییر داده و در مکان دلخواه قرار دهید. برا یتغییر شکل میتوانید روی تصویر ضربه زده و ستاره، دایره یا موارد دیگر را انتخاب کنید.

روش دیگر به این صورت است که یک تصویر از رول دوربین خود را انتخاب و export را بزنید. حالا روی روی COPY ضربه زده و به قسمت استوری بروید. دوبار روی صفحه ضربه بزنید تا گزینه Paste  نمایان شود. روی ان ضربه زده و عکس اضافه میشود. توجه کنید که این امکان فقط برا یکاربران IOS در دسترس است.

6- نحوه اشتراک گذاری چندین سوال در یک استوری

یک استوری ساده بسازید و در آن یکی از پاسخ های باکس سوال خود را به اشتراک بگذارید. تصویر را ذخیره کنید و از قسمت استوری خارج شوید. برای بار دوم آن عکس را باز کرده و پاسخ باکس سوالی ممتفاوت را در این استوری اضافه کنید.این کار را تا زمان دلخواهتان تکرار کنید و سپس در آخرین مرحله آن را استوری کنید.

7- استیکر، متن و گیفت را به استوری اینستاگرام پین کنید

از پین کردن می توانید برای قرارگیری ثابت یک استیکر، متن یا گیفت روی فیلم استفاده کنید. مثلا برای پوشاندن پلاک ماشین یا چهره یک شخص در فیلم که مدام در حرکت است از پین کردن استفاده کنید.

برای این کار پس از ضبط یا اشتراک گذاری فیلم مدنظر یک عنصر مثل گیفت، استیکر یا متن را به آن اضافه کرده و روی آن ضربه زده و نگه دارید. پس از نمایان شدن PIN روی آن ضربه زده و مکان عنصر را هم به صورت دستی و هم با نوار پایین صفحه مکان آن را مشخص کرده و در نهایت پین کنید.

8- یک لایه رنگ نیمه شفاف به ویدئو یا عکس اضافه کنید

برای این کار ابتدا عکس یا فیلم را اپلود کرده و شکل ماژیک در بالای صفحه را انتخاب کنید. گزینه هایلایت را انتخاب کنید سپس رنگ رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید. حالا انگشت خود را روی صفحه نگه دارید تا این لایه کم رنگ روی تصویر یا فیلم شما را بپوشاند.

9-  سایه‌دار کردن متن در استوری اینستاگرام

برای ساختن متن جذاب یا ساختن قالب متن مختص به خودتان می توانید از این ترفند استفاده کنید. متن نوشته شده را انتخاب کنید. یک کادر متن جدید ایجاد کنید و متن را کپی کنید. از قسمت دایره رنگی رنگ متفاوتی برای آن انتخاب کنید. حالا متن دوم را با کمی جابه جایی زیر متن اصلی قرار دهید تا متن سایه دار شود.

10- فونت های خود را به استوری اضافه کنید

با استفاده از برنامه GoDaddy Studio (که قبلا به عنوان Over شناخته می شد) می توانید فایل فونت خود را به این برنامه اضافه کنید. سپس استوری های خود را با فونت های متنوع در این برنامه بسازید. همچنین می توانید متن را روی پس زمینه شفاف نوشته و در قسمت رول دوربین خود اضافه کنید و آن را روی عکس دلخواه خود قرار دهید.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *