28 June, 2022

10 چیدمان حرفه ای برای طراحی پیج اینستاگرام

اگر در ابتدای شروع کار خود هستید و هنوز ایده ای برای طراحی پیج اینستاگرام خود ندارید، در این مقاله قصد داریم به صورت حرفه ای چینش قالب و تصاویر پیج اینستاگرام را به شما معرفی کنیم. سپس در ادامه با آوردن تم های خلاقانه به شما در طراحی زیباترین پیج اینستاگرام و ایده های برای انتشار تصاویرتان کمک کنیم.

اینستاگرام به عنوان یک پلتفرم عکس بهترین گزینه برای تولید محتوای خلاقانه بین شبکه های اجتماعی موجود است.اگر در ابتدای کار هستید تصور نکنید که تم یا طراحی پیج اینستاگرام باید از قانون خاصی پیروی کند.این شما هستید که با توجه به موضوع پیج و علاقه شخصی میتوانید قانون مختص به خودتان را پدید آورید.

طراحی های زیادی وجود دارد اما این استایل و علاقه شماست که به صفحه اینستاگرامتان جهت میدهد.به این نکته توجه کنید که پیج شما بازتابیست از اینکه علاق شما چیست و خودتان چه استایلی را دنبال می کنید.

اگر به دنبال افزایش فالور هستید دنبال کردن داستان شخصی و دادن هویت بصری به صفحه خود در کنار تولید محتوای خلاقانه بسیار در جذب مخاطب هدفتان موثر است.

اگر شما محتوای خوبی ارائه نکنید و اصول بازاریابی را به خوبی رعایت نکنید به راحتی مخاطبین خود را از دست می دهید. پس در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا بتوانید در تولید محتوای و مطالب ارسالی خود خلاقیت به خرج دهید و با به روز ترین شیوه ها برای جذب فالور از طریق اینستاگرام مخاطب هدف  خود را جذب کرده و به خوبی بازاریابی کنید.

اگر هنوز با مدیریت یک صفحه در اینستاگرام آشنایی ندارید مقاله ۰ تا ۱۰۰ مدیریت پیج اینستاگرام + معرفی ابزار ها و نرم افزار ها را مطالعه کنید.

 

تم اینستاگرام خود را با این 10 ایده به صورت حرفه‌ای به روز کنید

1- تم اینستاگرام مینیمالیست

اگر فرد هنرمندی هستید استفاده از تم مینیمالیستی برای محیطی هنری را در چیدمان پیج خود در نظر بگیرید.تم مینیمالیستی کمتر موجب حواس پرتی مخاطب از اصل مضمون تصویر و تمرکز بر روی برند شما میشود. این تصاویر شاید ساده به نظر برسند ولی با انتقال حس آرامش نظر مخاطب را به خود جلب میکنند.

اوایل شروع کار اینستاگرام همه کاربران از این تم استفاده می کردند و عده ای هنوز هم چیدمان پیجشان به این صورت است.اگر شما هم علاقه مند به این تم هستید برای گرفتن ایده میتوانید از  پیج های پرطرفدار و قدیمی با این تم کمک بگیرد.

تم اینستاگرام مینیمالیست

تم اینستاگرام مینیمالیست

2- تم اینستاگرام با رنگ های روشن

اگر به دنبال حس سرگرمی و سر زندگی هستید و این نوع تم با محتوای شما همخوانی دارد میتوانید از این تم استفاده کنید.اگر عکاس هستید و عکس های شما را اکثرا رنگ های جیغ تشکیل میدهد، به راحتی با یک چیدمان حرفه ای مخاطب خود را جذب میکنید. رنگ های پاستیلی به مخاطب حس جوانی و شادی را القا میکند و برای مخاطب جوان کارایی دارد.

تم اینستاگرام با رنگ روشن

تم اینستاگرام با رنگ روشن

3- تم اینستاگرام با استفاده از یک فیلتر ثابت

اگر شما هم به تازگی کار خود را اغاز کرده اید و هنوز هیچ ایده ای برای چیدمان پیج خود ندارید ما به شما توصیه می کنیم از یک فیلتر ثابت روی همه عکس هایتان استفاده کنید.با این کار علاوه بر انتشار سریع محتوای خود دغدغه انتخاب تم را نخواهید داشت.

فیلتر ثابتی که روی عکس های خود میگذارید از این پس مشخصه اصلی پیج شما خواهد بود. افراد با دیدن پست های شما در اکسپلور خیلی سریع تشخیص میدهند که این عکس ها متعلق به شماست.پس با توجه به نوع عکس ها و ایده اصلی صفحه یک فیلتر ثابت برای خود پیدا کنید و تا همیشه از آن استفاده کنید.

تم اینستاگرام با فیلتر ثابت

تم اینستاگرام با فیلتر ثابت

4- تم اینستاگرام پازل

برای ساخت پازل در صفحه خود باید تمام عکس ها به نوعی باهم در ارتباط باشند.ساخت یک پازل به این صورت است که با کنار هم قرار دادن عکس ها یک تصویر بزرگتر شکل میگیرد.استفاده از تم پازل کار آسانی نیست و وقت زیادی از شما می گیرد ، اما در صورت موفقیت با توجه به نتیجه جالب آن میتوانید مخاطبین زیادی را جذب کنید.

هر تصویر تشکیل دهنده پازل باید مفهومی جداگانه داشته باشد تا چشم مخاطب را اذیت و خسته نکند. با پازل کردن تصاویر شما میتوانید عکس های پرجزئیات بزرگ خود را به خوبی در پست هایتان نمایش دهید.

اگر توانایی برش تصاویرتان را به صورت پازل ندارید ولی میخواهید از این چیدمان استفاده کنید ، به شما پیشنهاد میکنم از نرم افزارهای مخصوص این کار استفاده کنید. اگر تخصص کافی در این زمینه را نداشته باشید نه تنها چیدمانی جذاب نخواهید داشت بلکه در نهایت پیجی غیر منظم و غیر حرفه ای خواهید داشت.

تم اینستاگرام پازل

تم اینستاگرام پازل

5- تم اینستاگرام موزاییکی

یکی از پرطرفدار ترین تم های اینستاگرام تم موزاییکی یا کاشی است. این تم به این صورت چیده می شود که یکی در میان عکس و نوشته با فیلتر رنگی یا زمینه ثابت وجود دارد . شما میتوانید علاوه بر نوشته به صورت یکی در میان نمونه کاریتان و عکس مرتبط با آن  را منتشر کنید.

تم کاشی راهی آسان برای انتشار محتوا اینستاگرام است . مخاطبین هدف شما با این تم به راحتی میتوانند حدس بزنند که شما در آینده چه پستی را منتشر می کنید. با انتشار یک تصویر آن ها منتظر انتشار یک محتوا متنی یا نقل قول هستند.

تم اینستاگرامی موزاییکی

تم اینستاگرامی موزاییکی

6- تم اینستاگرام با استفاده از قاب سفید یا مشکی

استفاده از فریم سفید یا سیاده راحترین راه برای شروع یک صفحه است.با وجد اینکه به نظر میرسد کار خاصی نکرده اید به تصاویر  و طراحی پیج اینستاگرام خود نظم داده اید. این طرح ها معنی و مفهوم تصاویر شما را برجسته می کند.

فریم سفید بین عکس های شما فاصله می اندازد طوری که هر عکس هویت جداگانه ای میابد.اگر به دنبال نظم در صفحه خود هستید انتخاب یک قاب سفید بسار موثر است و حس تمیزی را القا میکند.

اگر به دنبال تمایز در اینستاگرام هستید قاب مشکی به شدت دست اول است.پس با انتخاب فریم مشکی پیجی متمایز از بقیه بسازید و مخاطب هدف خود را جذب کنید.

این نکته حائز اهمیت است که انتخاب فریم سیاه با همه عکس ها همخوانی ندارد. قاب مشکی برای عکس هایی مناسب است که یک جز مشکی در آن به کار رفته یا زمینه مشکی دارد. علاوه بر نظم دهی به صفحه شما یک حس مینیمالیستی می دهد.هر چند که استفاده از قاب همه پسند نیست اما به صفحه شما ظاهری منحصر به فرد می دهد.

تم اینستاگرام با قاب سفید

تم اینستاگرام با قاب سفید

7- تم اینستاگرام به صورت نوشته در وسط

این تم همه پسند است و شاید زیاد با آن برخورد داشته اید .در این نوع تم نوشته ها در وسط تصویر قرار دارند. نوشته ها میتوانند به صورت نقل قول یا هر محتوای دیگری که شما به آن علاقه دارید باشد. انتخاب فونت و رنگ زمینه با توجه به تصاویر کنار انتخاب میشوند یا میتوانید یک تم ثابت را انتخاب کنید.این مسئله کاملا وابسته به شماست.

تم اینستاگرام نوشته در وسط

تم اینستاگرام نوشته در وسط

8- تم اینستاگرام افقی

اگر در هویت بصری پیج  به دنبال رضایت مخاطب از طراحی پیج اینستاگرام خود هستید این چیدمان مناسب شماست.این تم به گونه ایست که مخاطب احساس میکند در حال خواندن روزنامه یا مجله خبری است.برای بهتر دیده شدن برند خود انتخاب ای چیدمان بسار موثر است .

این تم به گونه ایست که مخاطب را با خود همراه می کند. شما باید خلاق باشید و با بیان یک داستان به صورت مصور در هر ردیف چیدمان خلاقانه خود را حفظ کنید.میتوایند در هر ردیف علاوه بر نوشتار از یک لوکیشن خاص ، تصاویر مرتبط یا عکس به صورت پازل استفاده کنید.

تم اینستاگرام افقی

تم اینستاگرام افقی

9- تم اینستاگرام زمینه سفید و روشن

تصاویر با زمینه روشن هویتی زیبا به صفحه تان می دهد.در این تم دیگر لازم نیست به دنبال فیلتر یا قابی برای هماهنگ سازی تصاویرتان باشید. اگر عکاس هستید یا با موبایلتان عکاسی میکنید لازم است محیط تان از تم رنگی روشن تشکیل شده باشد یا هنگام عکاسی با کمک گرفتن از پارچه یا سایر متریال ها زمینه ای سفید یا روشن برای خود بسازید.

زمینه روشن یا سفید در دیده شدن جزئیات تصویر به شما کمک میکند.این نکته مهم است که استایل عکاسی شما اینگونه باشد و گرنه مدت طولانی نمی توانید آن را ادامه دهید.

این نوع طراحی برای عکاسی از بالا بسیار مناسب است و شما را از دغدغه انتخاب زمینه راحت میکند.کافیست هر محصولی که قصد عکاسی از آن را دارید روی یک سطح صاف قرار دهید و سپس عکاسی کنید. صفحات پرطرفدار زیادی وجود دارد که چندسالی است فقط از این تم استفاده می کنند.

تم اینستاگرامی با زمینه روشن

تم اینستاگرامی با زمینه روشن

10- تم اینستاگرام رنگین کمانی

محتواهای داری چیدمان رنگین کمانی بسار دست اول هستند.اگر در اول راه هستید و با این تم سازگاری دارید ما آن را به شما پیشنهاد میکنیم. اگر این تم اینستاگرامی را برای پیج خود انتخاب کنید سریعا از سایر صفحات متمایز می شود و مخاطب خاص خود را جذب میکنید.

تم رنگین کمانی به گونه ایست که رنگ تصاویر شما با حرکت در پیج دقیقا مثل یک رنگین کمان تغییر میکند و هر چند پست رنگ مخصوص به خود را دارند.این طرح بسیار خلاقانه است و چشم مخاطب را خسته نمیکند.

اگر بتوانید از این تم به خوبی استفاده کنید خیلی سریع متمایز از سایر رقبا خواهید شد و مخاطبین صفحه شما را به خاطر می سپارند.این چیدمان کار و برنامه ریزی دقیق تری را می طلبد تا علاوه بر دیده شدن محصول یا برند شما طیف رنگی آن حفظ شود.

تم اینستاگرام رنگین کمانی

تم اینستاگرام رنگین کمانی

نکته پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم 10 تم اینستاگرامی پرطرفدار را برای حرفه ای کردن طراحی صفحه اینستاگرام به شما معرفی کنیم.با مطالعه مطالب بالا دیگر نیازی به جستجو در صفحه های دیگر نیست. اگر در اول را هستید و هنوز موفق به بازاریابی نشدید پیشنهاد ما استفاده از یکی از تم های ذکر شده است تا در مدت زمان کوتاهی بتوانید مخاطب هدف خود را جذب کنید.پیجی که هیچگونه طراحی خلاقانه ای در آن به کار نرفته هیچوقت نمیتوانید مخاطب را همراه خود کند. پس با انتخاب تم به حرفه ای شدن پیج خود کمک کنید.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *