14 August, 2022
فلاپ اینستاگرام

فلاپ اینستاگرام چیست؟

اگر شما هم مدتی درفضای مجازی فعالیت کرده باشید حتما با فلاپ آشنایی دارید.اگر میخواهید بدانید فلاپ اینستاگرام چیست؟ و چرا پست های اینستاگرامی فلاپ میشوند؟ تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.فلاپ در واقع نوعی جریمه شدن توسط اینستاگرام است.

از آنجایی که رضایتمندی کاربران همیشه اولویت اینستاگرام بوده، قوانینی در این رابطه وضع کرده است.برای پیج های کسب و کار با فالور بالا این جریمه شدن حتما ناخوشایند خواهد بود.این جریمه ها با تعداد بالا و مدت زمان طولانی میتواند باعث ضرر اینگونه پیج ها شود.

اینستاگرام به دلیل تعداد کاربران بالا میان شبکه های اجتماعی دیگر، قوانین سرسختانه ای برای کنترل این تعداد از کاربر وضع کرده است.اگر از قوانین اینستاگرام پیروی نکنید شامل جریمه میشوید.

فلاپ شدن پست اینستاگرام چیست؟

معنی لغوی فلاپ شکست می باشد. پس فلاپ شدن پست های اینستاگرامی به معنی شکست یا افت آن پست می باشد.وقتی پست شما فلاپ می شود فقط به تعداد کمی از فالوورهایتان نمایش داده می شود. به همین دلیل تعامل پست تان به شدت کاهش پیدا می کند.لایک و کامنت به میزان زیادی کاهش پیدا می کند.درنتیجه با جریمه شدن پشت سرهم پیج شما افت میکند.

چرا پست‌های پیج ما فلاپ می‌شوند؟

همانطور که در بالا اشاره شد، اینستاگرام قوانینی برای حفظ رضایتمندی کاربران خود دارد.با نقض این قوانین اینستاگرام شما را جریمه میکند. برای جلوگیری این جریمه ها بهتر است قوانین اینستاگرام رعایت کنید.بهترین کار برای جلوگیری از فلاپ شدن پست های خود تعامل بالا خود را با مخاطبینتان حفظ کنید.

همچنین بخوانید: ۰ تا ۱۰۰ مدیریت پیج اینستاگرام + معرفی ابزار ها و نرم افزار ها

روش‌های جلوگیری از فلاپ اینستاگرام

فلاپ اینستاگرام چیست؟

فلاپ اینستاگرام چیست؟

همانطور که در بالا اشاره شد بهترین راه برای جلوگیری از این جریمه تعامل بالا با مخاطبین است. با تولید محتوای جذاب و درخواست تعامل از مخاطبین برای لایک کردن، کامنت گذاشتن و اشتراک گذاری آن با سایرین از جریمه شدن جلوگیری می کنید.نکاتی که در زیر آمده باعث ایجاد تعامل با کاربر و درنتیجه جلوگیری از فلاپ شدن می شود.

کپشن نویسی هدفمند و مناسب

نوشتن کپشن جذاب و خلاقانه روز به روز اهمیت بیشتری میابد.اگر می خواهید از فلاپ شدن پست های خود جلوگیری کنید، سعی کنید با جذاب کردن کپشن با مخاطب خود ارتباط بگیرید.اگر در کپشن خود بتوانید فالوورهارا به برقراری ارتباط علاقه مند کنید، با تعامل زیاد از فلاپ شدن جلوگیری می کنید.

تولید محتوا به صورت منظم

با شناخت مخاطب هدف خود کم کم می توانید زمان مناسب پست گذاشتن را پیدا کنید.این زمانها با توجه به حوزه کاری هر پیج متفاوت است.پس از شناخت مخاطب هدف خود با تعیین استراتژی و برنامه ریزی به صورت منظم پست منتشر کنید.با این کار مخاطبین بیشتری پست های شما را می بینند و درصد تعامل بالاتری کسب میکنید.

با توجه به الگوریتم های اینستاگرام با انتشار پست به صورت منظم به ندرت ممکن است جریمه شوید.این کار علاوه بر تاثیر در تعامل شما با مخاطبین خود، گامی بزرگ برای راه یافتن به اکسپلور اینستاگرام می باشد.درنتیجه هم تعامل بالاتری دارید و هم مخاطبین جدیدی شما را دنبال می کنند.

فالوورهای واقعی داشته باشید

کسانی که سعی دارند با خرید یا هر راه دیگری فالوور فیک داشته باشند، باید بدانند باعث فلاپ شدن پست های خود می شوند.الگوریتم های اینستاگرام بر وجود تعامل واقعی بین مخاطب و پیج تاکید دارند.پس برای حذف هر چه زودتر فالوورهای فیک خود اقدام کنید.برای دور ماندن از فلاپ شدن پست ها به جذب فالوور واقعی با تولید محتوای جذاب اقدام کنید.

آنلاین بودن پس از انتشار پست

آفلاین شدن پس از پست گذاری بر تعامل شما برمخاطب اثر منفی دارد.وقتی پستی را منتشر میکنید بهتر است مدتی انلاین بمانید و به کامنتهای آن پاسخ دهید.در صورت وجود کامنت زیاد لازم نیست به همه آن ها پاسخ دهید فقط آنلاین باشید و  کامنت های ابتدایی را پاسخ دهید.در این بین میتوانید از کسانی که پست شما را استوری کردند تشکر کنید یا با پیج هایی که در یک حوزه هستید تبادل شات انجام دهید.

تفاوت فلاپ شدن پست با شادوبن شدن اکانت اینستاگرام

خیلی از افراد تفاوت این دو را باهم نمی دانند و همین باعث سردرگمی آنها در جهت رفع این خطاها می شود.شادوبن هم همانند فلاپ یکی از جریمه های اینستاگرام برای نقض قوانین آن است.همانطور که گفتیم با فلاپ شدن، پست ها برای افراد خیلی کمی از فالوورهای شما نمایش داده میشود.

اما در شادوبن پست های شما برای فالورهایتان قابل دیدن است.درصورتی که از هشتگ در زیر پست های خود استفاده کرده باشید این پست ها در اکسپلور مختص آن هشتگ ها نمایش داده نمی شوند.در واقع شادوبن فقط برای نمایش در لیست هشتگ های پست مربوطه انجام میشود ولی فلاپ در عدم نمایش پست برای مخاطبین شما عمل می کند.

نکته پایانی

هر چه بیشتر به اهمیت تعامل شما با مخاطبین خود بپردازیم باز هم حق مطلب ادا نمی شود.ما در این مقاله بررسی کردیم که فلاپ اینستاگرام چیست؟ و چرا پست های پیج ما فلاپ می شوند؟ با رعایت تمام نکاتی که در این مقاله آورده شده شما می توانید از این جریمه شدن جلوگیری کنید.پس بحث تعامل در پیج را جدی بگیرید.

 

 

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *